Nabídka

Multilanguage

Info

Hlavní město Praha je politickým - ekonomickým - kulturním a turistickým centrem celostátní-ho i mezinárodního významu. V jeho správních hranicích žije na rozloze 496 km2 1 200 000 obyvatel a na jeho území je cca 770 000 pracovních příležitostí. Praha navíc tvoří jádro středočes. regionu - tj. území o rozloze více než 3000 km2... více

REKLAMA

 

 

Funkce města

Praha z hlediska funkcí měst zastává funkci správní (sídlí zde prezident - vláda - parlament - senát) - dále funkci průmyslovou (Orion - Chirana - Mikrotechna…..) - dopravní funkci (letiště - dálnice - vlaky - autobusy - auta….) - obchodní (Makro - Hypernova - Delvita - Baťa - Tesko…) - bankovní (zastoupení velkých českých i zahraničních bank - burza cenných papírů) - funkce vzdělávací (vysoké školy - střední školy - základní školy - učiliště…) - výstavy a veletrhy (výstaviště Letňany - výstaviště Praha Holešovice) a funkci turistickou (historické jádro Prahy)

Struktura města

Praha má své historické jádro ( Hradčany - Pražský hrad - Vyšehrad - Staré město…) - současné městské centrum se nachází mimo historické jádro - ale v jeho blízkosti (banky - úřady - obchodní firmy - hotely - restaurace…) - starší a mladší obytná zástavba (činžovní domy - rodinné domky - vilové čtvrtě - sídliště …) a průmyslová zóna - která je vybudována na okraji města (strojírenský a spotřebitelský průmysl).